Drukuj
Odsłony: 10861

To propozycja hasła usera "Hamiltona", którą zaproponował na forum tworzącego się stowarzyszenia "Pokolenia 27WDP AK"

Może to właśnie wnuczka, wnuk będą tym pokoleniem, które w znacznym stopniu wpłynie na to, by prawdę o Wołyniu ocalić od zapomnieni

Może to właśnie wnuki posiadają genetyczną moc sprawczą wojownika, moc i siłę dzięki której otworzą serca dziadków i "wycisną" z nich to, co przez dziesiątki lat skrzętnie ukrywali i chronili głęboko w sercu tak, że nawet agenci UB nie byli w stanie czegokolwiek z nich wydobyć? Z całą pewnością, tak postawione przez wnuków pytanie może totalnie zaskoczyć dziadków ale czy dziadkowie są w stanie odmówić czegokolwiek wnukom?

Dzisiaj nie ma już (a raczej nie powinno być) ubeckiej agentury, więc to ostatni dzwonek aby żyjący jeszcze Wołyniacy otworzyli się wreszcie na zewnątrz i przekazali całą swoją wiedzę i prawdę o tamtych czasach. My, synowie i wnuki Wołyniaków musimy zadbać o to, by nic z ich wspomnień i serc nie uronić, to jest przecież nasz obowiązek i kawał Narodowej Historii.

Rozpropagujmy wspólnie hasło usera Hamiltona "Dziadku, opowiedz mi o Wołyniu" i spisujmy słowo w słowo, dokładnie i systemowo to, co dziadkowie zechcą nam przekazać.

Wołyniacy oddali życie, przelewali krew, walczyli zbrojnie w oddziałach partyzanckich, w 27WDP AK nie po to, by dzisiaj historię o nich kreowali mniej-bardziej udolni "utrwalacze" historii a sami Wołyniacy w samotności i w zapomnieniu czekali na otwarcie się bramy prowadzącej ich na wieczną wartę.

Tak być nie może. Wojenne pokolenie Wołyniaków jeszcze żyje i z całą pewnością ma wiele do powiedzenia i mimo wieku, ma jeszcze wiele do zrobienia a my musimy dołożyć wszelkich starań, by im w tym pomóc.

Postęp cywilizacyjny i nośniki przekazu informacji będą w tym niezmiernie pomocne. Wspomnienia Wołyniaków będą publikowane ( są już początki ) w tworzącym się serwisie http://pokolenia.27wdpak.btx.pl/ , by nie uronić z nich ani jednej literki.

Wynik sondy zamieszczonej w serwisie wykazuje, że blisko 90 % źle ocenia politykę Rządu RP w zakresie wyjaśnienia stosunków Polska-Ukraina więc jeżeli Rząd nie jest tym zainteresowany, to musimy zrobić to my, zstępne pokolenie Wołyniaków.