Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Dołacz do akcji

Logowanie

O szkole

Liceum Kolegium Św. Stanisława Kostki mieści się na warszawskim Wilanowie przy ul. Kolegiackiej 1. W szkole bezpłatnie uczy się młodzież polskiego pochodzenia ze Wschodu, która jest niezwykle utalentowana, a pochodzi głównie z niezamożnych rodzin. Jest to jedyne liceum polonijne w Polsce, w którym uczy się obecnie 76 uczniów m.in. z takich krajów jak Ukraina, Białoruś, Kirgizja, Turkmenistan czy Kazachstan. Obecnie szkoła znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Przyczyna istniejącego problemu

Zanim pojawiły się problemy finansowe szkoła była finansowana przez Ministerstwo Edukacji i senat rp. W 2011 r. zmieniły się reguły finansowania i w tej chwil brakuje około 30% środków. W wakacje 2011 r. musiał zostać przeprowadzony remont pomieszczeń znajdujących się w internacie, aby dostosować je do polskich i unijnych przepisów. Z powodu kosztów remontu i utrzymania młodzieży na stancji, a także zaprzestaniu finansowania przez dotychczasowych sponsorów, znaleźliśmy się w dramatycznej sytuacji finansowej.

 

Możliwości rozwiązania problemu

Aby liceum mogło normalnie funkcjonować brakuje obecnie około 40.000 zł miesięcznie. W związku z tym trwają poszukiwania Sponsorów, którzy zechcieliby wspierać szkołę regularnie. Mamy świadomość, że najlepszym rozwiązaniem jest pozyskanie stałych Darczyńców finansujących działalność szkoły w ramach mecenatu szkolnego. Darowizny można wpłacać na konto Fundacji Dla Polonii: 20 zł, 50 zł, 100 zł, 200 zł lub więcej, w miarę swoich możliwości:

FUNDACJA DLA POLONII

Ul. Wspólna Droga 29 lokal 2, 04-345 Warszawa

Tytułem:

DAROWIZNA NA KSZTAŁCENIE MŁODZIEŻY ZE WSCHODU

NR KONTA:

86 1240 6175 1111 0010 4598 7860

 

 

www.witajciewdomu.pl

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

PAMIĘTAJ PAMIETAĆ

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

Użytkowników:
6
Artykułów:
509
Odsłon artykułów:
3958046

Odwiedza nas 317 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright © 2004 r. 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej Bartexpo