Drukuj
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 4647

Witam.
Jestem kolekcjonerem medali i plakiet pamiątkowych i okolicznościowych związanych z Armią Krajową, Powstaniem Warszawskim i Szarymi Szeregami. Moja kolekcja liczy już ponad 150 eksponatów a ostatnio powiększyła się o plakietę/medal, który według mojej opinii jest jednym z najładniejszym w mojej kolekcji. Niestety o medalu tym nie posiadam żadnych informacji (autor, emitent, miejsce wręczania itp). medal ten choć jego wykonanie jest bardzo dobrej jakości nie jest dziełem Mennicy Warszawskiej co jeszcze bardziej utrudnia sprawę jego identyfikacji.

W związku z tym, że medal nabyłem na lubelskiej giełdzie staroci pozwoliłem sobie napisać do serwisu prośbę o pomoc. Wiem, że Państwa portal jest odwiedzany przez wiele osób związanych bezpośrednio z działalnością Armii Krajowej jak i pośrednio przez podtrzymywanie wiedzy i pamięci o Jej działaniach i mam nadzieję, że może znajdzie się ktoś kto zna ów medal, może otrzymał go na jakiejś uroczystości i będzie mógł przybliżyć mi wiedzę o nim. Będę bardzo zobowiązany jeśli pomoglibyście mi Państwo dotrzeć do ów osób zamieszczając na stronach Swojego portalu moją prośbę.

Jacek Buciński

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.