Drukuj
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 4553

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze i Dom Spotkań z Historią w Warszawie zapraszają na prezentację Tomasza Kuby Kozłowskiego zorganizowaną w ramach XII Legnickich Dni Kultury Kresowej Za lwowską rogatką.

10 października 2013, czwartek, godz. 16.30, Jawor, Plac Seniora 4

Zapomniane przez współczesnych, dawne lwowskie przedmieścia: Kleparów, Hołosko, Zamarstynów i Zniesienie oraz miejscowości położone na północ od Lwowa - Brzuchowice, Dublany i Kulików - to miejsca, o których mówić będzie Tomasz Kuba Kozłowski z Domu Spotkań z Historią w Warszawie. Ulubione podmiejskie letnisko mieszkańców Lwowa, w którym wakacje spędzał Zbigniew Herbert, historia najsłynniejszego morderstwa II Rzeczypospolitej, dzieje elitarnej Akademii Dublańskiej, opiewany w poezji „chlib Kulikowski” i legendarny smak trunków Baczewskiego to niektóre wątki prezentacji ilustrowanej oryginalną ikonografią z epoki ze zbiorów autora.

Podczas spotkania można będzie nabyć liczący 260 stron album "ŚWIAT KRESÓW" Tomasza Kuby Kozłowskiego i Danuty Błahut-Biegańskiej wydany przez DSH. Album zawiera reprodukcje blisko 800 oryginalnych obiektów z Kresów z kolekcji autora. Album będzie można nabyć także podczas koncertów zorganizowanych w ramach XII Legnickich Dni Kultury Kresowej - w Prochowicach i Malczycach w piątek 11 października, w Lubinie i Chojnowie w sobotę 12 października oraz w Wołowie i Ścinawie w niedzielę 13 października.