Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Dołacz do akcji

Logowanie

SERDECZNIE ZAPRASZAMY na promocję książki Marka A. Koprowskiego Wołyń. Epopeja polskich losów 1939-2013. Akt III w dniu 18 września 2013 roku o godzinie 17.00 w Muzeum Niepodległości Al. Solidarności 62

Epopeja opowiada o przełomowym okresie historii Polski kresowej w bardzo szczególnym jej miejscu ? na Wołyniu, o tym, jak Polska przestała tam istnieć i w jak niezwykle dramatycznych okolicznościach.  

Obraz tragedii buduje się stopniowo z relacji konkretnych osób. Indywidualne wątki splatają się w spójną fabułę, odtwarzając niewiarygodne wojenne i powojenne losy Polaków z Wołynia. Doświadczyli okrucieństwa sowieckiego, niemieckiego, bestialstwa ukraińskich nacjonalistów i prześladowań nowej polskiej władzy za to, że chwycili za broń, by najpierw ,,nie dać się Ukraińcom?, a potem walczyć z niemieckim okupantem w szeregach 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej.

Opowiadają:
Leon Laskowski, Tadeusz Opała, ks. Zbigniew Jan Staszkiewicz, Kazimierz Danilewicz, Józef Czerwiński, Janina Świąder, Eugeniusz Pindych, Aniela Dębska, Władysław Filar, Roman Witwicki

Relacje zebrał i opracował niestrudzony tropiciel polskości na obszarach postsowieckich ? pisarz, dziennikarz i reporter - Marek A. Koprowski.

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

PAMIĘTAJ PAMIETAĆ

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

Użytkowników:
6
Artykułów:
509
Odsłon artykułów:
4137635

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright © 2004 r. 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej Bartexpo

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych