Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Dołacz do akcji

Logowanie

Obejrzałem na www.youtube.com/watch?v=L6PAdZKj-bY film pod takim właśnie tytułem  z 2 Czerwca 2013 - 14 minut(y) - Przesłany przez: Juvefan994. Sam autor pisze: ?Ostatni epizod wojny o Kresy Wschodnie. Rok 1944 - Armia Krajowa i inne polskie organizacje niepodległościowe organizują największe powstanie zbrojne w historii zorganizowane w całości przez armia podziemną. Jej epizod rozpoczął się wczesną wiosną 1944 roku na Kresach Wschodnich. Zakończył się de facto 2 października po kapitulacji powstania warszawskiego. Celem operacji było zajęcie najważniejszych miast przed nadejściem Armii Czerwonej. Akcji nadano kryptonim ?Burza". Był to największy zryw przeciwko okupantowi niemieckiemu podczas II Wojny Światowej. Wzięło w nim udział nawet do 100 tys. żołnierzy i oficerów. Chwała Bohaterom!? W komentarzach znalazłem między innymi takie oto opinie: ?Naprawdę świetny film, wspaniała kompozycja która ukazuje co znaczyło być Polakiem na Kresach? Wschodnich. (?)Wspaniały film.? (?) Świetna robota, jak we? wszystkich częściach, ale ta podobała mi się najbardziej. Szkoda, że powstania we Lwowie i Wilnie nie są przez nasz rząd należycie czczone. A należy im się nie mniejsza chwała jak Powstaniu Warszawskiemu. (?) Cóż, dzięki Juvefan za te filmiki o kresach, dzięki Tobie na pewno wszystkie te miasta odwiedzę jak zacznę pracować. A tymczasem, ku chwale Ojczyzny rodacy!? ( Za: http://www.youtube.com/watch?v=L6PAdZKj-bY )

Podzielam tą opinię i polecam ten świetny film zrobiony ku pokrzepieniu serc. Dowodzi on, że pamięć o naszej najnowszej historii żyje w następnych pokoleniach wbrew woli tych wszystkich co za wszelką cenę starają się wymazać ten rozdział z dziejów naszego narodu. Szkoda, że nasi czołowi filmowcy zapominają o tak ważnych tematach.  Zbliża się 70 rocznica nie tylko ostatniej zbrojnej batalii o Kresy RP ale niechlubnej konferencji w Teheranie gdzie zadecydowano o odebraniu Rzeczypospolitej blisko połowy jej terytorium, ojczyzny i ojcowizny Kresowian. Pamięć o tych rocznicach jest kultywowana od lat w środowiskach kresowych i patriotycznych, tylko dzięki temu nie zaginęła. Suwerenne władze III RP jakoś nie kwapią się do godnych obchodów tych rocznic traktując ten rozdział naszej historii narodowej jak gorący ziemniak wyjęty dopiero co z ogniska. Jest to  zarówno wynik zaszłości, zastraszenia przez ?Wielkiego Brata?, jak i błędnych założeń w prowadzeniu bieżącej polityki zagranicznej. Trafnie powiedział Jarosław Marek Rymkiewicz : ?Przekonanie, że zwierzęce skłonności naszych sąsiadów należą do przeszłości, jest błędne. Polak, który zrezygnuje ze swojej polskości i przestanie być Polakiem, nie stanie się, jak to mu się teraz obłudnie wmawia, kimś lepszym, jakimś kandydatem na Europejczyka ? przeciwnie, zostanie czyimś niewolnikiem?. (Andrzej Wiktor :?Żołnierze  Rzeczypospolitej? 6 sierpnia 2013 ?wSieci?)

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

PAMIĘTAJ PAMIETAĆ

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

Użytkowników:
6
Artykułów:
509
Odsłon artykułów:
4137692

Odwiedza nas 161 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright © 2004 r. 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej Bartexpo

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych