Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Dołacz do akcji

Logowanie

Fronda.pl :Apelujemy do wszystkich organizacji kresowych i tych naszych rodaków, którym prawda o naszym narodzie leży na sercu, o rozpoczęcie zbierania podpisów. Akcją obejmujemy cały kraj, każdy zakątek, gdzie tylko są chętni do zbierania podpisów. Pokażmy, że nie chodzi tu o 100 tys. podpisów ale i o coś więcej. Na początku marca br. listy ze 100 tys. podpisów musimy złożyć w Sejmie.(…). Inicjatywa dotycząca projektu uchwały: „O ustanowienie 11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian" utknęła na dobre w parlamencie. EURO-entuzjazm, tu i teraz, okazał się ważniejszy od historii narodowej i obowiązku pamięci o ofiarach nacjonalizmu ukraińskiego. 69 lat ciszy w tych sprawach to zdecydowanie za długo, to nie tylko wstyd ale i hańba. Skorzystaliśmy z przysługujących nam praw obywatelskich i sami powołaliśmy komitet inicjatywy ustawodawczej skutecznie zmierzający do celu. Komitet d.s. ustanowienia dnia „11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian” po zebraniu 100 tys. podpisów, po drodze uświadamiający całemu społeczeństwu prawdę o skrzętnie przemilczanym ludobójstwie Polaków na Kresach, ma szansę doprowadzić sprawę do końca. (…). Pokażmy, że nie chodzi tu o 100 tys. podpisów ale i o coś więcej. Na początku marca br. listy ze 100 tys. podpisów musimy złożyć w Sejmie.  (…) Wszelkie ważne informacje znajdują się na: 11lipca1943.wolyn.org  Zebrane podpisy wysyłamy pocztą na adres: Bartexpo – Wydawca KSI 02-670 Warszawa, ul. Puławska 240 lok 60 z dopiskiem „Inicjatywa”. Prosimy o wysyłanie wykazów z podpisami tak szybko jak to możliwe. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę!  (…)Wesprzyjmy tę akcję! Nie dajmy wymazać z pamięci męczeństwa naszych kresowych rodaków. Wbrew politycznej poprawności i partyjnym kalkulacjom - zbierzmy 100 tys. podpisów. Pokażmy swoją solidarność.

Jarosław Wróblewski/Kresy.pl

Więcej na:

http://www.fronda.pl/a/uwaga-pomoz-zbierac-podpisy-aby-11-lipca-byl-dniem-pamieci-meczenstwa-kresowian,25716.html

Nasz Dziennik : Opieszałość i brak reakcji polskich władz na projekt ustawy skierowanej do Sejmu RP o ustanowienie 11 lipca Dniem Męczeństwa Kresowian spowodowało, że obywatele wzięli sprawy w swoje ręce. Pod projektem ustawy nieustannie zbierane są podpisy, by uczcić pamięć jednych z najtragiczniejszych i najkrwawszych dni dla Polaków w czasie II wojny światowej. (…)Jak wyjaśniono, komitet inicjatywy ustawodawczej projektu ustawy w sprawie ustanowienia dnia 11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian po zebraniu wymaganych 100 tys. podpisów uświadamia całemu społeczeństwu prawdę o tuszowanym ludobójstwie na Polakach z Kresów. Ponadto komitet ma szansę doprowadzić sprawę do końca. „Apelujemy do wszystkich organizacji kresowych i tych naszych Rodaków, którym prawda o naszym narodzie leży na sercu, o rozpoczęcie zbierania podpisów. Akcją obejmujemy cały kraj, każdy zakątek, gdzie tylko są chętni do zbierania podpisów. Pokażmy, że nie chodzi tu o 100 tys. podpisów, ale i o coś więcej. Na początku marca br. listy ze 100 tys. podpisów musimy złożyć w Sejmie. Wówczas posłowie będą musieli zająć się naszym projektem” – zaznaczono. (…) Zebrane podpisy należy przesłać pocztą na adres: Bartexpo – Wydawca KSI 02-670 Warszawa, ul. Puławska 240, lok. 60, z dopiskiem: „Inicjatywa”.

Izabela Kozłowska

Więcej na podanych niżej stronach.

http://www.naszdziennik.pl/polska-kresy/23046,11-lipca-dniem-pamieci-meczenstwa-kresowian.html

http://wirtualnapolonia.com/2013/02/06/11-lipca-dniem-pamieci-meczenstwa-kresowian-2/

Kresy.pl.: Trwa akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy skierowanej do sejmu RP o ustanowienie dnia 11 lipca Dniem Męczeństwa Kresowian. Przyłącz się do niej! Podaj dalej!

11 lipca 1943 roku był jednym z najtragiczniejszych dni dla Polaków podczas II wojny światowej. Udowodniono, że bojówki OUN-UPA wymordowały w tym dniu na Wołyniu co najmniej 3 tysiące bezbronnych polskich cywili (prawdopodobnie liczba ofiar 11 lipca była znacznie większa; a łącznie w latach 1939-47 na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej ukraińscy nacjonaliści zgładzili ponad 130 tys. Polaków). Wydawałoby się, że taki dzień, kulminacja trzeciego ludobójstwa na narodzie polskim, zasługuje na upamiętnienie. Jednak jest inaczej, przynajmniej dla polskich władz. (…)Prosimy o wysyłanie wykazów z podpisami tak szybko jak to możliwe. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Kazimierz

Więcej na :

http://www.kresy.pl/volgal,aktualnosci?zobacz/11-lipca-dniem-pamieci-meczenstwa-kresowian

Solidarni2010.pl : W sprawie ustanowienia dnia 11 lipca „Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian

Obszerna  informacja gdzie i kto zbiera podpisy…..

B Chojnacka

Więcej na :

http://solidarni2010.pl/11936-w-sprawie-ustanowienia-dnia-11-lipca-8222dniem-pamieci-meczenstwa-kresowian8221.html?PHPSESSID=372501e525cc619739878d8d6db86f86

Kurier Lubelski : Chcą, by 11 lipca był Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian . W piatek w centrum miasta przy pl. Józefa Czechowicza, członkowie Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej zachęcali lublinian do składania podpisów. Chcą aby jak najwięcej osób poparło projekt ustawy, dzięki której 11 lipca stałby się Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian.

Więcej na:

http://www.kurierlubelski.pl/artykul/742449,chca-by-11-lipca-byl-dniem-pamieci-meczenstwa-kresowian,id,t.html

ZBIERAMY PODPISY POD PROJEKTEM USTAWY „DNIA PAMIĘCI MĘCZEŃSTWA KRESOWIAN”

http://www.piotrjaroszynski.pl/aktualnosci/zbieramy-podpisy-pod-projektem-ustawy-dnia-pamieci-meczenstwa-kresowian.html

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

PAMIĘTAJ PAMIETAĆ

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

Użytkowników:
6
Artykułów:
509
Odsłon artykułów:
3876476

Odwiedza nas 353 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright © 2004 r. 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej Bartexpo